Kasy fiskalne dla kosmetyczek i fryzjerek

promesBez kategorii Leave a Comment

kasa fiskalna online kosmetyczka
kasa fiskalna online fryzjerka

Jesteś właścicielem salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego? Ustawa nakłada na ciebie obowiązek posiadania kasy fiskalnej online. My wiemy, jaka to powinna być kasa. Poznaj Novitus.

Novitus i NoviCloud – twoje pieniądze zawsze pod kontrolą

Kasy fiskalne Novitus śmiało można zaliczyć do kas najnowszej generacji. Znacząco różnią się od tych kas fiskalnych, które widuje się w sklepach i do których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Przede wszystkim kasa pracuje w trybie online, wymaga stałego połączenia do internetu. Można się oczywiście zastanawiać, czy nie kupić tradycyjnej kasy fiskalnej z dwiema rolkami papieru. Na pewno będzie tańsza, odpadnie też problem łącza internetowego. Sęk w tym, że tego rodzaju kasy będą powoli wycofywane z rynku. Zastąpią je nowoczesne kasy fiskalne online zintegrowane z Centralnym Repozytorium Kas kontrolowanym przez Ministerstwo Finansów. Już dziś wiadomo, że wymiana starych kas na nowe będzie obligatoryjna i powinna się zakończyć w połowie bieżącego roku. Od 1 lipca 2021 w kasy fiskalne online obowiązkowo będą musiały być wyposażone salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Dla kas fiskalnych Novitus został stworzony system NoviCloud. Pozwala on na bezpieczne przechowywanie danych z kas fiskalnych w chmurze oraz przeglądanie ich z dowolnego miejsca. Jedynym wymogiem do zalogowania się na swoje konto jest dostęp do internetu. Nie trzeba mieć żadnego specjalistycznego oprogramowania ani aplikacji. Wszystko można zrobić z poziomu przeglądarki internetowej. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osoby, która posiada lub zarządza więcej niż jednym salonem. Już nie musi jeździć do każdego osobno ani prosić o przesłanie raportów. Można monitorować stan finansów, będąc po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Na chwilę obecną kasy Novitus z systemem NoviCloud są jedynym, a zarazem najlepszym, tego typu systemem sprzedaży w Polsce.

Kasy fiskalne Novitus – prosta obsługa i możliwość płatności kartą

O ile obsługa kasy, nie tylko fiskalnej, jest czymś oczywistym dla sprzedawców i kasjerów w sklepach, o tyle fryzjerka lub kosmetyczka niekoniecznie musi się na owej obsłudze znać.

Wiemy o tym i właśnie dlatego do salonów fryzjerskich i kosmetycznych polecamy bardzo intuicyjne w obsłudze kasy Novitus. Ich używanie sprowadza się do wybrania wcześniej zdefiniowanej usługi i wpisaniu ceny. Istnieje też możliwość przypisania klawiszom odpowiednich skrótów, by przyjmowanie płatności było jeszcze szybsze. Osobnym skrótem można wygenerować dobowy lub miesięczny raport.

Kasy fiskalne online Novitus, podobnie jak tradycyjne, umożliwiają wydrukowanie paragonu. Jednak w przyszłości funkcja ta zostanie zmieniona – klienci salonów po podaniu maila będą dostawać e-paragon. Zostanie także całkowicie wyeliminowana konieczność używania papierowych rolek. Dane będą przechowywane na kartach pamięci lub w Centralnym Repozytorium Kas. To ostatnie jest dodatkowym zabezpieczeniem danych finansowych. Nawet jeśli karta pamięci ulegnie uszkodzeniu, potrzebne raporty będzie można ściągnąć bezpośrednio z serwera.

Do każdej kasy online można podłączyć terminal płatniczy. Promocyjna cena takiej usługi to 15 zł netto miesięcznie. Dodatkowo przedsiębiorcy którzy pierwszy raz instalują terminal płatniczy są zwolnieni z wszelkich opłat przez rok. Takie możliwość daje uczestnictwo w Polska Bezgotówkowa. Płatności kartą są dziś bardzo powszechne. Można wręcz założyć, że salon, który nie będzie ich oferował, sam siebie skaże na powolny upadek.

Większe sieci salonów możemy wyposażyć w system sprzedażowy oparty na drukarkach fiskalnych i oprogramowaniu do zarządzania.

Kasy Novitus – nowoczesny wygląd, który idealnie wpisze się w twój salon

Dlaczego Novitus? Wymienione wyżej zalety z pewnością są argumentem przemawiającym za takim, a nie innym wyborem. Wygoda, prostota, funkcjonalność, dostosowanie do aktualnych przepisów – nie da się tego zbagatelizować. Warto jednak wspomnieć na koniec o jeszcze jednej rzeczy.

Kasy fiskalne Novitus mają stylowy, nowoczesny design, który bez problemu wkomponuje się w wygląd każdego salonu. To ważne, bo salony piękności mają przyciągać między innymi wyglądem sugerującym, że tu można odpocząć i nie myśleć o niczym nieprzyjemnym. Rzucająca się w oczy duża kasa fiskalna mogłaby stanowić rażący dysonans w tym rozumowaniu. Tymczasem kasy fiskalne Novitus wychodzą naprzeciw potrzebom właścicieli salonów także i w kwestii estetyki. Oferowane są w kilku uniwersalnych kolorach, tak by jak najlepiej wtopić się w salonowe tło. Jak się okazuje, kasa fiskalna nie musi być przedmiotem stricte użytkowym. Równie dobrze może stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Dodaj komentarz