Terminal Płatniczy bez opłat przez rok
Jak Polacy płacą za zakupy?
Narodowy Bank Polski od kilku lat cyklicznie bada zwyczaje płatnicze Polaków. Z raportu „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego” opublikowanego w 2017 r. wynika, że coraz więcej mieszkańców Polski ma w portfelu kartę płatniczą. W 2009 r. miało je 89 proc. ankietowanych. W 2016 r. roku było to już 95 proc. respondentów. Nieco mniej osób korzysta z otrzymanych kart – odpowiednio 80 i 93 proc.
Efektem zwiększenia się podaży kart płatniczych, jest rosnąca liczba transakcji przeprowadzanych przy ich użyciu. W 2009 r. częste posługiwanie się kartą podczas zakupów deklarowało 54 proc. ankietowanych. W 2016 r. liczba respondentów preferujących ten sposób płatności zwiększyła się do 74 proc[1].
Płatność kartą będzie jeszcze popularniejsza
Skoro zwiększa się grono konsumentów zainteresowanych korzystaniem z kart płatniczych na co dzień, to nie powinno dziwić, że przedsiębiorcy coraz chętniej im to umożliwiają. Od niedawna bezgotówkowo za podróż u konduktora mogą zapłacić pasażerowie korzystający z oferty Przewozów Regionalnych. Kierowcy, którzy chcą uiścić na miejscu mandat, nie muszą mieć przy sobie gotówki – od 1 lutego 2018 r. policjanci drogówki są wyposażeni w terminale płatnicze. Urządzenia te można znaleźć także w kolekturach Totalizatora Sportowego, który też zdecydował się odpowiedzieć na oczekiwania klientów.
Dostęp do terminali płatniczych w coraz większej ilości punktów handlowo-usługowych sprawia, że śmiało można powiedzieć, że płatności bezgotówkowe będą coraz popularniejsze. Zaopatrując swój punkt w terminal płatniczy, możesz sprostać oczekiwaniom klientów.
Dla kogo termin płatniczy na promocyjnych warunkach?
Rozważasz umożliwienie swoim klientom regulowania rachunku za pomocą karty płatniczej, ale obawiasz się kosztów z tym związanych? Jeżeli:
- w okresie ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowałeś płatności bezgotówkowych,
- prowadzisz sieć handlowo-usługową, która obejmuje mniej niż 5 placówek,
- nie jesteś operatorem np. biletomatów czy parkomatów
i jednocześnie zadeklarujesz, że:
- nie będziesz stosował opłat surcharge, czyli pobierał dodatkowych opłat od klientów, którzy będą regulować rachunek przy użyciu karty płatniczej,
- oznakujesz swoją placówkę handlowo-usługową naklejkami z logo organizacji płatniczych oraz logo „Polska Bezgotówkowa”
to masz szansę otrzymać do trzech terminali płatniczych (w tym jeden terminal mPOS) w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”. Program jest inicjatywą podmiotów działających na polskim rynku usług płatniczych, m.in. Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Został on skierowany do małych i średnich przedsiębiorców, bo dla nich koszty związane z instalacją terminali najczęściej są duże i postrzegane w kategoriach kosztów, nie inwestycji.
Na co możesz liczyć, otrzymując terminal?
Jesteś przedsiębiorcą, który spełnia wymienione wyżej kryteria? W takim razie masz szansę otrzymać terminal płatniczy na preferencyjnych warunkach – nie zapłacisz za:
- dzierżawę terminala płatniczego na rok,
- koszty przeprowadzonych transakcji aż do czasu osiągnięcia na terminalu obrotu w wysokości 100 000 zł w skali roku,
- instalację terminala płatniczego,
- szkolenie z obsługi terminala.
Jeżeli uważasz, że to kusząca propozycja, pozostaje jedynie wybrać agenta rozliczeniowego, czyli podmiot, który oferuje usługi związane z przyjmowaniem płatności kartami płatniczymi. Pełną listę agentów znajdziesz na stronie internetowej programu „Polska Bezgotówkowa”. Nasza firma współpracuje z PayTel i klientom zainteresowanym wprowadzeniem do swojego punktu handlowo-usługowego płatności przy użyciu kart płatniczych, rekomendujemy skorzystanie z oferty tego właśnie agenta rozliczeniowego.
Wybierając firmę PayTel, to nasza firma – Promes – zajmie się instalacją terminala i przeprowadzeniem szkolenia z jego obsługi. Ponieważ mamy doświadczenie zarówno w montażu, jak i szkoleniach pracowników, możemy zagwarantować, że cały proces odbędzie się sprawnie.
Dlaczego warto zdecydować się na terminal płatniczy?
Prowadząc lokalnie i stacjonarnie działalność gospodarczą, z pewnością zdajesz sobie sprawę z konkurencji. Aby wyprzedzić ją o krok, nie obejdzie się bez inwestycji. Oferując płatności kartą płatniczą, możesz wyróżnić się wśród innych firm, które oferują zbliżony do Twojego zakres usług. To jednak nie wszystko – korzyści płynących z postawienia na płatności bezgotówkowe jest znacznie więcej – to:
- oszczędność czasu – im więcej transakcji będzie przeprowadzanych kartą płatniczą, tym rzadziej będziesz musiał zawozić utarg do banku i tym samym zaoszczędzisz sporo czasu,
- bezpieczeństwo – terminal płatniczy w punkcie handlowo-usługowym to niższe prawdopodobieństwo utraty gotówki; przy okazji możesz wyeliminować pomyłki, które mogą mieć miejsce podczas wydawania reszty,
- większy zysk – nie od dziś wiadomo, że płacąc kartą, klienci są w stanie wydać więcej, a to dla Ciebie oznacza lepszy niż dotychczas zarobek.
Teraz dodatkowo nie musisz martwić się o opłaty. Jeżeli spełniasz warunki programu „Polska Bezgotówkowa”, możesz otrzymać terminal na bardzo korzystnych warunkach. Nasi specjaliści zamontują go dla Ciebie i wytłumaczą, w jaki sposób działa. Masz niepowtarzalną okazję, aby bez ponoszenia kosztów rozpocząć korzystać z terminala płatniczego i umożliwić klientom płatność kartą płatniczą. Jeżeli jesteś zdecydowany, to nie czekaj – jeszcze dziś skontaktuj się z PayTel, podpisz umowę i pozwól nam, abyśmy wdrożyli Ciebie i Twoich pracowników w obsługę terminali płatniczych