Systemy alarmowe

monitoring alarm zabezpieczenie mienia promes

Czy sam monitoring wystarczy?

Rejestracja na kamerach w znacznym stopniu pomaga wykryć niebezpieczeństwo czy pomóc w weryfikacji sprawcy niepożądanych czynów. Ale jednak monitoring to nie wszystko. Za dobrą praktykę uznaje się montaż monitoringu wraz z systemem alarmowym. Tego typu rozwiązanie zwiększa poziom bezpieczeństwa i ochrony osób i mienia.

Nigdy nie jest za późno na decyzję o zamontowaniu systemu alarmowego. Preferuje się tradycyjną instalację w nowoczesnym wydaniu, którą w prosty sposób dopasowuje się do potrzeb, maksymalnie wykorzystując przy tym jej atuty. Rozwiązań jest wiele, lecz do tych powszechnych i najczęściej wybieranych zalicza się system alarmowy przewodowy, bezprzewodowy oraz hybrydowy.

Dobrą decyzją jest instalacja systemu przewodowego, kiedy podejmujemy budowę nowego budynku czy obiektu; wtedy można poprowadzić instalację wokół powstającego obiektu. Alternatywę stanowią instalacje bezprzewodowe, cieszące się dużą popularnością wśród obiektów istniejących, na których montaż przebiega bezinwazyjnie, tzn. bez konieczności wykonywania dodatkowych prac remontowo-budowlanych związanych z przeprowadzeniem przewodów elektrycznych. Atutem w tego typu rozwiązania jest szybkość procesu instalacji oraz możliwość ciągłego doskonalenia i rozbudowy o kolejne urządzenia. Poleca się również rozwiązanie hybrydowe, którego zaletą jest bezinwazyjna rozbudowa. Ten rodzaj systemu wybierany jest najczęściej wtedy, gdy nie ma możliwości instalacji w stu procentach bezprzewodowej.

Decydując się na powyższe rozwiązania nasuwa się pytanie czy taka instalacja jest kompleksowa oraz czy ochroni przed zagrożeniem. Rozwiązaniem wątpliwości jest optymalizacja skomponowania systemu w taki sposób, aby efekty pracy poszczególnych urządzeń idealnie się uzupełniały, spełniając przy tym jak najlepiej wszystkie potrzeby. Z pomocą wykwalifikowanego instalatora zyskać można w ten sposób kompleksowe zabezpieczenie wewnątrz pomieszczeń poprzez czujki przestrzennej ochrony wewnętrznej. Zaś dzięki czujkom zewnętrznym, kurtynowym lub poprzez aktywne bariery podczerwieni, na zewnątrz. By poczuć komfort bezpieczeństwa wokół budynku, stosowane są czujki ochrony obwodowej: magnetyczne, akustyczne, wibracyjne.

Taki zestaw rozwiązań alarmowych zapewni bezpieczeństwo, skutecznie utrudniając zadanie włamywaczom. A w połączeniu z nadzorem wizyjnym tworzy bardzo skuteczny i ekonomiczny system ochrony zewnętrznej. Prowadzimy serwis oraz instalacje systemów alarmowych większości popularnych marek na terenie naszych oddziałów w Bielsku-Białej , Wodzisławiu Śląskim, Wadowicach, o raz w pobliskich miastach Skoczowie, Cieszynie, Żywcu, Milówce, Pszczynie, Jastrzębiu i Żorach

Alarm i zabezpieczenie mienia

Alarm jest w dzisiejszych czasach niezbędny – dla własnego poczucia bezpieczeństwa, ale również niejednokrotnie – aby spełnić wymagania stawiane przez ubezpieczycieli.

Śpij spokojnie

Wiele osób stwierdza, że alarm jest im niepotrzebny. „Przecież zawsze jest ktoś w domu”, „w mojej dzielnicy się nie włamują”. Takie myślenie jest błędne i może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Ostatnio grupy włamywaczy dokonują włamań i napadów z coraz większą śmiałością, nie bacząc na to, czy w domu przebywają domownicy czy też nieruchomość jest pusta. Takie włamania są najbardziej niebezpieczne – nawet jeśli złodziejowi zależy wyłącznie na naszym mieniu, przestraszony obecnością domownika skłonny jest zastosować przemoc. Alarm włączyłby się od razu i mógłby być skutecznym sposobem odstraszenia włamywacza. Problemem jest też zakładanie z góry, że mieszkamy w dzielnicy bezpiecznej, w której włamania się nie zdarzają. Właśnie takie okolice, ze względu na element zaskoczenia są dla złodziei bardziej „pożądane”. Jakie czynniki powinny nas zaniepokoić i wzbudzić naszą czujność? Na przykład obecność osób, których nie znamy, a które z niewiadomych przyczyn często zdają się „spacerować” pod naszym domem lub obserwują go z samochodu. Zaniepokoić powinno nas też każde włamanie w najbliższej okolicy, szczególnie jeśli nie jest odosobnionym przypadkiem, a schemat działania jest podobny. Te zasady tyczą się nie tylko miejsca zamieszkania, ale także biura, miejsca pracy. Alarmem powinniśmy zabezpieczyć wszelkie budynki czy pomieszczenia, w których przechowujemy rzeczy, które powinniśmy uchronić przed zniszczeniem i kradzieżą. Nie chodzi tu tylko o kosztowności, ale również dane.

Wymagania ubezpieczyciela

Kolejnym błędem w myśleniu jest stwierdzenie, iż nie jest nam potrzebny alarm, skoro nasze mienie i tak jest ubezpieczone od kradzieży. Jeśli coś się wydarzy, ubezpieczyciel wypłaci nam odpowiednią kwotę, więc alarm jest tylko zbędnym wydatkiem. Otóż nie jest tak. Dlaczego? Bardzo często bowiem, ubezpieczyciel żeby zapiezpieczyć się przed nadmiernymi kosztami dość mocno zakreśla zasady, jakie obowiązują osobę wykupującą polisę. Często założenie alarmu czy dodatkowych zabezpieczeń – monitoringu, rolet, zamków o konkretnym mechanizmie, jest absolutnym wymogiem późniejszego wypłacenia ubezpieczenia. Nawet niedomknięte okno może być dla ubezpieczyciela powodem do słusznej odmowy przelania środków na konto poszkodowanego.

Na jaki system ochrony się zdecydować

Jest przynajmniej kilka metod zabepieczenia domu czy mieszkania przed włamaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest ich łączenie. Na przykład można w domu zainstalować alarm, a dodatkowo zaopatrzyć się w monitoring wizyjny. Jakie kryteria powinnismy przyjąć? Po pierwsze warto zastanowić się nad układem pomieszczeń i rozważyć jakie są słabe punkty – drzwi, okna, być może okno uchylne w dachu. Alarm powinien być tak zainstalowany, aby chronić w pierwszej kolejności właśnie te pomieszczenia, które mają słabe punkty i utrudnić włamywaczowi przedarcie się wgłąb domu. Powinniśmy się też zastanowić nad interfejsem urządzenia. Jeśli dysponujemy smartfonem, warto zainwestować w system, który będzie można obsługiwać mobilnie – czasem wychodząc w pośpiechu z domu włączamy alarm odruchowo, później godzinami zastanawiając się czy uruchomiliśmy ochronę. Warto więc umożliwić sobie zdalną obsługę alarmu. Dobrym rozwiązaniem jest również ustawienie telefonicznych powiadomień za każdym razem gdy alarm się włączy – czasem zdarza się to bez wtargnięcia na teren domu czy mieszkania, urządzenie może na przykład zareagować na ruch znajdującego się w domu zwierzęcia. A zwierzęta właśnie to kolejna istotna kwestia, którą należy poruszyć. Większość alarmów nie reaguje na stworzonka niewielkie – szczura, świnkę morską czy królika. Są też czujki, które mogą „przepuścić” średniej wielkości psa czy kota. Innym rozwiązaniem jest też uruchomienie alarmu w całym domu czy mieszkaniu za wyłączeniem pokoju czy dwóch, w których przebywa zwierzę. Podobne rozwiązanie stosuje się w przypadku przebywających w domu ludzi, kiedy to włączamy alarm na przykład na noc. Jeśli nie uruchamiamy alarmu w niektórych pomieszczeniach warto mieć na uwadze, aby wyłączać tylko te pokoje, które nie mają wspomnianych słabych punktów – drzwi wyjściowych, niezabepieczonych na przykład roletami okien.


Na alarmie nie warto oszczędzać. Lepiej jest dopłacić i skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zapewni nam porządny sprzęt wysokiej klasy, który nie będzie wadliwy, niedokładny. Warto zainteresować się firmą Promes, działającą na terenie Bielska-Białej, Żywca, Milówki, Cieszyna, Wodzisławia czy Pszczyny oraz innych miast i miejscowości położonych w odległości 100 kilometrów od Bielska-Białej. Firma wykonuje instalacje w domach prywatnych, firmach, lokalach usługowych, montuje proste i bardziej skomplikowane systemy, które dopasowane są do potrzeb klienta. Instalacją alarmu jest pierwszą, nie ostatnią czynnością którą powinniśmy wykonać w nieruchomości, w momencie, w którym pozwala nam już na to jej stan techniczny.

Więcej na temat zabezpieczenia mienia i instalacji alarmu dowiecie się ze strony www.kasyserwis.pl. Warto nie zwlekać, tylko już dziś zainteresować się instalacją alarmu, który pozwoli nam ochronić posiadane przez nas mienie od kradzieży.

Nasze usługi

  • wykonanie projektu instalacji alarmowego
  • wykonanie instalacji okablowania wewnątrz jak i na zewnątrz
  • montaż centrali, czujników, sygnalizatorów, manipulatorów, kontaktronów, całego zaplecza alarmowego
  • instalacja urządzeń służących do powiadomienia o zaistniałym zagrożeniu
  • modernizacje istniejących instalacji poprzez zastosowanie nowych czujników, rozbudowy o dodatkowe moduły
  • integrację rejestracji z urządzeniami alarmowymi
  • montaż czujników ochrony obwodowej
  • konfigurację sieci z możliwością podglądu zdarzeń z monitorowanego obiektu z dowolnego miejsca na świecie ( komputer,tablet,telefon)
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • szkolenie
  • okresowe sprawdzenie działania systemu z konserwacją

Sprawdź usługi w danej lokalizacji