Monitoring Bielsko Biała

monitoring alarm zabezpieczenie mienia promes

Bezpieczeństwo, ochrona czy kontrola? A możne po prostu monitoring…

Dynamiczny rozwój technologii, propozycje pędzącego za nowinkami technicznymi rynku innowacyjnej technologii daje wiele gotowych rozwiązań i propozycji w zakresie bezpieczeństwa i kontroli naszego domu, posesji, mienia – jednym słowem „majątku”.

Dbając o nasze bezpieczeństwo, staramy się szukać takich zabezpieczeń, które pozwolą utrzymać nas w przekonaniu, że jesteśmy w pełni chronieni przed czynnikami zewnętrznymi, a zwłaszcza niepożądanymi i niebezpiecznymi.

Rozważając możliwości zabezpieczenia szukamy takich rozwiązań, które zawierają obok podstawowych swoich funkcji, także te niestandardowe, a ponadto indywidualne.

Propozycji rozwiązań na ochronę jest wiele, dlatego tym trudniej jest zdecydować który z nich jest odpowiedni dla zachowania naszego bezpieczeństwa. Jeśli projekt instalacji monitoringu znajduje się w odległości 100 kilometrów od Bielska-Białej rozwiejemy wątpliwości.

Dużą popularnością cieszy się monitoring, dzięki któremu można rejestrować obraz zapisany na kamerach. Instalując kamery wokół domu, posesji czy budynku zwiększamy poczucie bezpieczeństwa, niwelując możliwość pojawienia się kradzieży czy włamań. Do zalet monitoringu zalicza się możliwość prostego przeglądania i przechowywanie zapisu, można dokonać szybkiego przeglądania nagrań. Ponadto, istnieje możliwość sterowanie kamerami za pomocą programu komputerowego. Właściwie dobrany sprzęt daje możliwość obserwacji w ciemności, dzięki podczerwieni. Zintegrowanie urządzeń monitorujących poprzez łącze internetowe daje nieprzeciętne możliwości łącząc się z kamerami z dowolnego miejsca o każdej porze dnia i nocy. Tego typu rozwiązania stosowane są zarówno u klientów indywidualnych, prywatnych jak u przedsiębiorców, w sklepach, halach magazynowych, produkcyjnych. Standardem jest montaż monitoringu w strefach usług hotelowych, restauracjach, punktach kulturowo-rekreacyjnych oraz administracyjnych.

Ważną kwestią przy wyborze monitoringu wizyjnego jest dobór odpowiedniego personelu świadczącego usługi montażowe systemu monitoringu. Należy zwrócić uwagę na kompetencje oraz doświadczenie w tego typu pracach. Wybierając sprzęt i produkty zwracajmy uwagę na parametry i przeznaczenie danych urządzeń, wybierając te które spełnią nasze potrzeby i oczekiwania. Najczęściej używanym typem urządzeń monitorujących są tzw. kamery sieciowe (IP) ze względu na bogaty wybór oraz konkurencyjne ceny. Jednak przy wyborze kamery do monitoringu, oprócz trendów rynkowych, powinniśmy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami. Mając na uwadze nasze bezpieczeństwo, zaufajmy specjalistom w tej dziedzinie. Właściwym jest korzystać z kompleksowej usługi doradztwa przy wyborze urządzenia, montażu wraz z instrukcją obsługi całego systemu. Świadczymy usługi w okolicach naszych oddziałów Bielsku -Białej, Wodzisławiu-Śląskim, Żywcu, Pszczynie, Jastrzębiu, Cieszynie, Wadowicach oraz okolicach.

Monitoring wizyjny sposobem na zabezpieczenie mienia

 
 
Monitoring wizyjny jest coraz częściej wykorzystywany w celu zabezpieczenia mienia, nie tylko w pomieszczeniach przemysłowych.

Gdzie warto instalować monitoring

Monitoring jest ostatnio coraz popularniejszy. Jego instalowanie stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia mienia przed jego kradzieżą. Pozwala też lepiej wyjaśnić okoliczności sprawy, jeśli mimo zabezpieczeń do kradzieży doszło. Warto go zainstalować wszędzie tam, gdzie przechowujemy mienie znacznej wartości, czy to z obiektywnego punktu widzenia czy po prostu w naszym osobistym odczuciu. Do pewnego momentu monitoring wizyjny stosowany był głównie w zakładach pracy – pozwalał na zabezpieczenie należącego do pracodawcy mienia, a także na pewną kontrolę bezpieczeństwa pracy. Takie rozwiązanie jest dobre z dwóch względów – po pierwsze, oczywiście przydaje się w przypadku kradzieży. Po drugie, nagranie z monitoringu może być wykorzystane w sprawach gdzie dochodzi do sporu między pracownikiem a pracodawcą, na przykład jeśli w zakładzie znajdzie się wypadek, a wątpliwy jest jego przebieg. Warto jednak pamiętać, że monitoringu nie można instalować w pomieszczeniach socjalnych, łazienkach. Nie chodzi przecież o naruszanie w ten sposób prywatności pracowników. W tym zakresie należy mieć też na uwadze obowiązujące prawo – RODO i ustawę o ochronie danych osobowych. Pracownicy powinni być poinformowani o tym, iż pracodawca stosuje monitoring wizyjny w pomieszczeniach, w których świadczą oni pracę, naokoło budynku. Co więcej, informacja na ten temat powinna być przekazana także klientom, jeśli monitorowane są ogólnodostępne pomieszczenia – na przykład poczekalnie.
Nie tylko jednak w zakładzie pracy warto zainteresować się takim sposobem zabezpieczenia mienia. Monitoring staje się coraz popularniejszym sposobem wzmocnienia ochrony nieruchomości prywatnych. Właściciele domów decydują się na rejestrowanie otoczenia, podobną praktykę widać na osiedlach w większych miastach. W dzisiejszych czasach, kiedy grupy przestępcze działają z coraz większą śmiałością, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Odstraszacz złodziei

Do tej pory wydawało się, że mieszkamy w cichej, spokojnej okolicy. Zaczynamy jednak słyszeć o kolejnych włamaniach. Nie łudźmy się, że nas to nie dotyczy, bo na przykład „nie chwalimy się nowymi zakupami na Facebooku”, albo też „zawsze zamykamy drzwi i okna wychodząc z domu”. Włamywacze i złodzieje mają swoje metody, nie przebierają w środkach i nie zawsze działają według jednego schematu, nawet w przypadku serii włamań. Dlatego też wszelkie sposoby zabezpieczenia mienia są potrzebne. Oczywiście, absolutnym minimum jest alarm. Często jest tak, że jego instalacji domagają się towarzystwa ubezpieczeniowe, w których chcemy ubezpieczyć się od kradzieży, włamania. Nie dopełniwszy wymogów, nie będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie. Co więcej, nie wystarczy sama instalacja sprzętu – jeśli na przykład wychodząc z domu zapomnimy uruchomić urządzenie i właśnie wtedy wejdzie do włamania, będziemy mieć wielkie trudności z dochodzeniem roszczeń z polisy. Dodatkowe zabezpieczenie może stanowić właśnie monitoring wizyjny. Obiekty monitorowane oznaczone są znakami informującymi o tym fakcie. Już samo to odstrasza niejednokrotnie złodzieja. Monitoring wizyjny przyda się jednak nie tylko jeśli już do kradzieży dojdzie, ale również dlatego, iż kamery mogą zarejestrować niepowołane osoby znajdujące się na terenie naszej posesji. Później takie nagranie może pomóc zidentyfikować potencjalnego włamywacza. Dzięki monitoringowi wizyjnemu dostrzeżemy również jeśli ktoś „kręci” się wokół naszego domu i poddaje go ewidentnej obserwacji.

Jak działa monitoring wizyjny

System monitorujący składa się z kamer i rejestratorów. Współczesny rozwój technologii pozwala nam na wykorzystywanie najwyższej jakości sprzętów, których ceny systematycznie obniżają się. Obecnie standardem jest rejestracja obrazu w Full HD 1080p, spotyka się też sprzęty wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład detekcja ruchu czy cyfrowa redukcja szumów. Kamery umożliwiają też nagrywanie w ciemności, dzięki promiennikowi IR. Jeśli dodatkowo cały nasz system alarmowy i monitorujący jest sprzężony z działaniem zewnętrznego podmiotu zajmującego się ochroną, o każdym naruszeniu zabezpieczeń, czy wtargnięciu na teren posesji będziemy przez ten podmiot informowani. W praktyce sprowadza się to do tego, iż firma ochroniarska wyśle swoich przedstawicieli, aby sprawdzili co się dzieje na terenie posesji.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat monitoringu wizyjnego warto zajrzeć na stronę kasyserwis.pl. Znajdziecie tam szczegółowe informacje dotyczące konkretnych sprzętów i mozliwości ich instalacji. Firma Promes, o której przeczytacie na stronie zajmuje się instalacją monitoringu w Bielsku-Białej, Żywcu, Milówce, Cieszynie, Wodzisławiu, Pszczynie – w promieniu do nawet 100 kilometrów od Bielska-Białej w hurtowniach, sklepach, domach prywatnych. Fachowcy wykonują proste jak i złożone instalacje, po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów z klientem. 
Wybór naprawdę wysokiej jakości sprzętu i postawienie na fachowców, którzy zajmą się wdrożeniem całego systemu da nam nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale i faktyczne środki zabezpieczające naszą posesję czy zakład pracy.

 

Nasze usługi

  • wykonanie projektu instalacji monitoringu
  • wykonanie instalacji okablowania wewnątrz jak i na zewnątrz
  • montaż kamer, obiektywów, konfiguracja tras wizyjnych
  • instalacja urządzeń rejestrujących rejestratorów, serwerów pamięci masowej
  • modernizacje istniejących instalacji poprzez zastosowanie kamer i rejestratorów o wyższych parametrach
  • integrację rejestracji z urządzeniami alarmowymi
  • montaż kamer atrap
  • konfigurację sieci z możliwością podglądu monitorowanego obiektu z dowolnego miejsca na świecie ( komputer,tablet,telefon)
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • szkolenie