Automatyka

Żyjemy w okresie dynamicznego rozwoju technologii informatycznej a zwłaszcza Internetu, co ułatwia nam w codziennym życiu, zarówno prywatnym jak i służbowym. To dzięki Internetowi mamy łączność tak naprawdę z wszystkim, i to właśnie przez jego wykorzystywanie wykonujemy setki czynności na co dzień. Tak więc, jeśli jest on z nami zawsze i wszędzie…to dlaczego nie wykorzystać go w jak najlepszy sposób, maksymalizując korzyści.

Bardzo modnym terminem stało się słowo automatyzacja procesów i zadań. Cechą charakterystyczną tego pojęcia jest minimalizacja pracy rąk ludzkich i wkładu pracy fizycznej. Zadaniem automatyzacji jest tak naprawdę zastąpienie człowieka urządzeniem. Dla prywatnej osoby tego typu zastąpienie sprawia, że mamy więcej czasu dla siebie, zaś w obszarze biznesu zmniejszenie kosztów zatrudnienia.

Prawidłowe wykorzystanie tego narzędzia dyktuje nam pewne warunki, które tak naprawdę każdy z nas spełnia. Należy najzwyczajniej określić, w jakim zakresie chcemy wykorzystać i zastąpić manualne prace na zautomatyzowane zadania. Inne potrzeby pojawią się w sferze prywatnej, a inne w zawodowej. Określenie potrzeb tak naprawdę daje pogląd na wykorzystanie danego pakietu usług. 

Znając cel wprowadzenia automatyzacji w twoje życie, jesteśmy w stanie określić i zaproponować szereg rozwiązań. Oto kilka z nich:

Dla osób prywatnych:

– dom inteligentny, który staje się symbolem budownictwa XXI wieku, dając wygodę, komfort,  ale co najważniejsze, bezpieczeństwo. Do zalet zalicza się możliwość zdalnego sterowania, energooszczędność i szybkość reakcji.

Dzieje się to właśnie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii-tablety, smartfony, watch’e przy łączności Internetu.

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się: czujki ruchu, sterowanie oświetleniem, czujki dymu, czujki zalania, regulator temperatury, ogrzewania i chłodzenia, otwieranie/zamykanie: drzwi, rolet okiennych, bram garażowych, ogrodzeń, uzbrojenie alarmu i monitoringu.

A wszystko to można osiągnąć w ramach jednego systemu, bazując na inteligentnej centrali. Niepozornie, małe urządzenie zarządza poszczególnymi procesami na podstawie czujek, które rejestrują i przekazują informacje. Rejestrując te dane, centrala wydaje odpowiednie polecenia poszczególnym instalacjom – np. wyłącza oświetlenie, włącza ogrzewanie, podnosi rolety, czy domyka okna. Ty, jako użytkownik systemu, możesz komunikować się z centralą: lokalnie – za pomocą intuicyjnego manipulatora, np. dotykowego INT-TSI, lub zdalnie, przy użyciu pilota oraz aplikacji (np. INTEGRA CONTROL) zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Dzięki temu można wygodnie zarządzać nie tylko pracą systemu alarmowego, lecz całą automatyką domową – i to niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdujesz!

automatyka bilsko promes

Warto zainteresować się firmą Promes, działającą na terenie Bielska-Białej, Żywca, Milówki, Cieszyna, Oświęcimia, Wodzisławia, jastrzębia, Rybnika czy Pszczyny oraz innych miast i miejscowości położonych w odległości 100 kilometrów od Bielska-Białej. Firma wykonuje instalacje w domach prywatnych, firmach, lokalach usługowych, montuje proste i bardziej skomplikowane systemy, które dopasowane są do potrzeb klienta.