Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera – czy jest wymagana?

aniapromesBez kategorii

Czy fryzjer musi mieć kasę fiskalną? Zgodnie z obowiązującymi przepisami – tak. Dokładniej, na osobę prowadzącą działalność w zakresie usług fryzjerskich, czyli dokonującą ich sprzedaży, prawo nakłada obowiązek rejestrowania tego faktu na kasie fiskalnej. Jeśli więc działasz w branży fryzjerskiej, musisz zaopatrzyć swój salon w kasę fiskalną. Jeżeli natomiast dopiero planujesz rozpocząć działalność polegającą na świadczeniu usług fryzjerskich, pamiętaj, że musisz zakupić kasę fiskalną jeszcze przed dokonaniem pierwszej sprzedaży. Co istotne, w tym zakresie nie możesz skorzystać z żadnych zwolnień, w tym ze zwolnienia dotyczącego limitu obrotów. Kasy fiskalne dla salonów fryzjerskich są zatem bezwzględnie wymagane, podobnie jak w przypadku chociażby salonów kosmetycznych.

Usługi fryzjerskie a obowiązek kasy fiskalnej online

Kasa fiskalna u fryzjera od 1 lipca 2021 roku musi być kasą online. Na czym polega takie rozwiązanie? Kasy fiskalne online są stale połączone z internetem, a informacja o każdej transakcji jest przekazywana drogą elektroniczną do Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Zatem dane o wystawionych paragonach są automatycznie wysyłane z kas na serwery fiskusa, a konkretnie do Centralnego Repozytorium Kas.

Świadcząc usługi fryzjerskie musisz pamiętać, że zgodnie z przepisami, realizowaną sprzedaż musisz rejestrować na kasie fiskalnej online. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z ryzykiem otrzymania kary. Starą kasę należy zatem wymienić na nową, a rozpoczynając działalność trzeba od razu zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, pozwalający na automatyczne przekazywanie danych o paragonach do KAS.

Nowe przepisy a kasa fiskalna u fryzjera

Fryzjerzy korzystający z dotychczasowych, tradycyjnych kas fiskalnych, zgodnie z nowymi przepisami musieli zaopatrzyć się w kasy online. W ten sposób dołączyli do grona innych przedsiębiorców prowadzących działalność w tak zwanych branżach wrażliwych. Wprowadzenie kas fiskalnych online ma na celu między innymi walkę z luką VAT, szybkie wycofanie z eksploatacji urządzeń przestarzałych oraz zapewnienie konsumentom dostępu do paragonów elektronicznych. Jeśli działasz już w branży, powinieneś zaopatrzyć się w nowe urządzenie jeszcze przed 1 lipca 2021 roku, bowiem od tego dnia każda sprzedaż powinna zostać zarejestrowana właśnie na kasie online.

Kasa fiskalna dla fryzjera – warunki posiadania

Warto pamiętać, że wybierając kasę fiskalną online, istnieje możliwość uzyskania ulgi w związku z jej zakupem. Urząd skarbowy zwraca do 90% wartości urządzenia, pod warunkiem, że kwota ta będzie wynosić nie więcej niż 700 zł. Jak można skorzystać z tego udogodnienia? Vatowcy wskazują wysokość ulgi w pliku JPK_V7, a osoby, które nie są podatnikami VAT, składają stosowny wniosek do swojego urzędu skarbowego. O czym trzeba pamiętać? Chcąc uzyskać zwrot, musisz posiadać fakturę potwierdzającą zakup kasy rejestrującej oraz dowód zapłaty całej należności. Ważne jest również, aby terminowo rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy wykorzystaniu kasy online.

Jaka kasa fiskalna do salonów fryzjerskich?

Kasy fiskalne dla salonów fryzjerskich to wiele różnorodnych modeli, spośród których można łatwo wybrać wariant idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb czy wielkości działalności. Inne rozwiązania są bowiem proponowane małym salonom, a inne sprawdzą się w przypadku dużego fryzjerskiego studio. Zawsze jednak najważniejsza będą niezawodność, wygoda obsługi i bezpieczeństwo pracy. Dlatego naszym klientom oferujemy kasy fiskalne jedynie najlepszych, cenionych producentów, jak ELZAB, Posnet oraz Novitus.

Jeśli w swoim salonie fryzjerskim prowadzisz sprzedaż przy użyciu komputera lub laptopa, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będą drukarki fiskalne. Z kolei mobilne kasy fiskalne spełnią Twoje oczekiwania, jeśli poszukujesz urządzeń łatwych w transporcie, niewymagających podłączenia do prądu, a jednocześnie możliwych do zastosowania w dowolnym miejscu. Kasa przenośna jest lekka, kompaktowa i wygodna w eksploatacji, dlatego będzie dobrym rozwiązaniem zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej. Dodatkowo możesz sięgnąć po model z wodoodporną, podświetlaną klawiaturą lub sprzęt wyposażony w moduł bluetooth, dzięki któremu możliwa jest współpraca kasy na przykład z terminalem kart płatniczych czy czytnikiem kodów kreskowych.